Kapituła konkursu

Przedstawiamy Państwu skład Kapituły Konkursu:

2 (5)

Kategoria Holiday Resort:

Bartłomiej Walas

Biografia

Teoretyk i praktyk w dziedzinie turystyki, specjalizujący się w marketingu i zarządzaniu usługami oraz produktami turystycznymi. Redaktor opracowań naukowych, felietonista, wykładowca na państwowych i prywatnych uczelniach wyższych. Wieloletni dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Paryżu. Obecnie od 2008 roku Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

3 (3)

Kategoria Boutique:

Karol Weber

Biografia

Inspektor Hotelowy – doradca, kontroler jakości obsługi, trener. Z branżą hotelową związany od 15 lat. Zdobywał wiedzę i doświadczenie w dywizji Pokoi i Gastronomii, na różnych stanowiskach, w międzynarodowych sieciach, m.in. w Four Seasons i InterContinental. Promotor kultury organizacyjnej hoteli opartej na rozwijaniu kapitału ludzkiego, dbałości o najwyższą jakość świadczonych obsług oraz zasadzie ‘jeden Zespół – wspólny cel’. Autor bloga Enjoyyourstay.pl

Robert Węglarz

Kategoria Medical:

Robert Węglarz

Biografia

Doświadczony hotelarz i skuteczny menadżer. Dyrektor Generalny firmy szkoleniowo-doradczej „Alchemia Hotelarstwa”, konsultant i ekspert hotelowy, trener biznesu i szkoleniowiec, współautor polskiego systemu certyfikacji dla hoteli SPA – Quality Standard. Partner Klastra Medycyna Polska Południowy-Wschód w zakresie standaryzacji i oceny jakości usług w Uzdrowiskach Galicyjskich.
Prowadził liczne szkolenia i konsultacje branżowe między innym w ramach największego jak dotychczas w Polsce projektu szkoleniowo-doradczego skierowanego do branży turystycznej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) pod wspólnym tytułem „Turystyka Wspólna Sprawa” (TWS). Autor wielu publikacji w pismach branżowych (Hotelarz, Hospitality, SPA Inspiration, Poradnik Inwestora) oraz wystąpień i referatów na konferencjach naukowych, wykładowca akademicki.Pracował między innymi w hotelach sieci Intercontinental (IHC), Holiday Inn, Forum, Accor (Ibis i Sofitel), Malinowych Hotelach, kilku obiektach prywatnych.

4 (3)

Kategoria SPA:

Mariusz Nieścior

Biografia

Redaktor naczelny Beauty Inspiration. Tematyką spa i wellness zajmuje się profesjonalnie od 10 lat. Założyciel i dyrektor zarządzający Polskiego Instytutu Spa i Wellness. Dziennikarz, autor publikacji oraz opracowań na temat rynku spa i wellness. Inicjator wielu przedsięwzięć rynkowych, mających na celu profesjonalizację rynku usług spa w Polsce – konkursów dla ośrodków spa i dostawców urządzeń spa, konferencji, seminariów, dyskusji branżowych. Prelegent i wykładowca na konferencjach i seminariach poświęconych rynkowi spa i wellness. Konsultant i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianego pozycjonowania ośrodków spa, marketingu i promocji. Ukończył szkołę trenerską Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

3

Kategoria Rising Star:

Rafał Szubstarski

Biografia

Redaktor Naczelny miesięcznika „Hotelarz”, najpopularniejszego magazynu B2B w branży hotelarskiej, skierowanego do inwestorów, właścicieli i kadry managerskiej obiektów noclegowych –  i najstarszego, bo ukazującego się od 1962 roku. „Hotelarz” stanowi platformę wymiany informacji, opinii i doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku noclegowego.”

6

Kategoria Premium:

Wojciech Liszka

Biografia

Założyciel i CEO firmy Z—Factor, specjalizującej się w doradztwie operacyjnym oraz dostarczaniu nowoczesnych narzędzi dla hoteli takich jak: Meetings Outlook czy program Test Call. Przez 11 lat związany z prestiżową marką hoteli Radisson Blu w Szczecinie, Warszawie i Krakowie. Pomysłodawca i inicjator charytatywnej imprezy sportowej Poland Business Run oraz współzałożyciel największego w kraju stowarzyszenia branży spotkań MPI Poland.

8

Kategoria Historic:

Prof. Romuald M. Łuczyński

Biografia

Dr hab. nauk humanistycznych zajmujący się dziejami Dolnego Śląska. Profesor nadzwyczajny i  dyrektor Instytutu Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wykładowca, redaktor, autor artykułów naukowych. Badacz historii specjalizujący się w badaniu losów dolnośląskich rezydencji arystokratycznych.

10

Kategoria Conference:

Elwira Madziar

Biografia

Redaktor naczelna serwisu Konferencje.pl – najpopularniejszego portalu dla specjalistów branży spotkań w Polsce. Konferencje.pl to specjalistyczny katalog i nowoczesna wyszukiwarka polskich obiektów konferencyjnych, atrakcji i usług niezbędnych do organizacji imprez. Serwis dostarcza też niezbędnej wiedzy i narzędzi dla organizatorów konferencji i szkoleń.

2

Kategoria Family:

Monika Mrozowska

Biografia

Polska aktorka i piosenkarka. Sławę przyniosła jej rola w popularnym serialu “Rodzina zastępcza”. Wegetarianka, autorka bloga kulinarnego, w którym przedstawia proste i szybkie sposoby na zdrowe dania. Prywatnie matka trójki dzieci- Karoliny, Jagody oraz Józefa. Pasjonatka rodzinnych podróży, potrafi docenić obiekty przystosowane do wakacji z dziećmi.

1

Kategoria City Business:

Krzysztof Głąbiński

Biografia

Absolwent Technikum Hotelarskiego, WSTiH w Warszawie, ze studiami podyplomowymi na University of Aberdeen, oraz w WITS Business School w Johannesburgu. Doświadczenie zdobywał w liniach lotniczych, hotelarstwie i nowych technologiach pracując dla takich firm jak Hotel Marriott w Warszawie, hotel J.W. Marriott Dubai, Delta Airlines oraz dla British Airways.. Przez 10 lat odpowiadał za region Europy i Afryki Północnej dla British Airways, specjalizując się w Revenue Management, Revenue Development i Dystrybucji. Od 2010 roku prowadzi własną firmę doradczo-szkoleniową www.eliteadvices.com, która realizowała projekty dla takich firm jak LOT, Qatar Airways oraz YieldPlanet.